Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAY128R66B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAY128R66B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAY128R66B
| Part No | MAY128R66B |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | RES 128.66 OHM 0.1% 0.3W RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.1% |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Detailed Description: | 128.66 Ohms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Metal Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±2.5ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | MA |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Resistance: | 128.66 Ohms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Foil |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply MAY128R66B , send us a request quote to request MAY128R66B pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAY128R66B.The price and lead time for MAY128R66B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAY128R66B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





