Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAY124R00T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAY124R00T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAY124R00T
| Part No | MAY124R00T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | RES 124 OHM 0.01% 0.3W RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.01% |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Detailed Description: | 124 Ohms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Radial Metal Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±2.5ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | MA |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Resistance: | 124 Ohms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Foil |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply MAY124R00T , send us a request quote to request MAY124R00T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAY124R00T.The price and lead time for MAY124R00T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAY124R00T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





