Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HVR6800008203JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HVR6800008203JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HVR6800008203JAC00
| Part No | HVR6800008203JAC00 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES 820K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 820 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | HVR68 |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | 2306 244 13824 230624413824 5073HV820K0J08AFX PPC1J820KTB |
| Resistance: | 820 kOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply HVR6800008203JAC00 , send us a request quote to request HVR6800008203JAC00 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HVR6800008203JAC00.The price and lead time for HVR6800008203JAC00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HVR6800008203JAC00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






