Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HVR6800001005JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HVR6800001005JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HVR6800001005JAC00
| Part No | HVR6800001005JAC00 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES 10M OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 10 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | HVR68 |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | PPC1J10MCT |
| Resistance: | 10 MOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply HVR6800001005JAC00 , send us a request quote to request HVR6800001005JAC00 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HVR6800001005JAC00.The price and lead time for HVR6800001005JAC00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HVR6800001005JAC00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






