Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HVR6800004703JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HVR6800004703JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HVR6800004703JAC00
| Part No | HVR6800004703JAC00 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES 470K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | HVR68 |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | 2306 244 13474 230624413474 5073HV470K0J08AFX PPC1J470KTB |
| Resistance: | 470 kOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply HVR6800004703JAC00 , send us a request quote to request HVR6800004703JAC00 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HVR6800004703JAC00.The price and lead time for HVR6800004703JAC00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HVR6800004703JAC00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






