Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APB3227ZGQBDC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy APB3227ZGQBDC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APB3227ZGQBDC
| Part No | APB3227ZGQBDC |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Description | LED BLUE/GREEN CLEAR SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 1.10mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA Blue, 20mA Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V Blue, 3.3V Green |
| Viewing Angle: | 100° |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | Clear |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 100mcd Blue, 400mcd Green |
| Wavelength - Dominant: | 465nm Blue, 525nm Green |
| Detailed Description: | Blue, Green 465nm Blue, 525nm Green LED Indication - Discrete 3.3V Blue, 3.3V Green 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.70mm W |
| Color: | Blue, Green |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 2.00mm x 2.70mm |
| Other Names: | 754-1823-2 APB3227ZGQBDC-ND |
| Wavelength - Peak: | 460nm Blue, 515nm Green |
Introduce
We can supply APB3227ZGQBDC , send us a request quote to request APB3227ZGQBDC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number APB3227ZGQBDC.The price and lead time for APB3227ZGQBDC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part APB3227ZGQBDC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






