Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APB3227SEKCGKC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy APB3227SEKCGKC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APB3227SEKCGKC
| Part No | APB3227SEKCGKC |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Description | LED GREEN/ORANGE CLEAR SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 1.10mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA Green, 20mA Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V Green, 2.1V Orange |
| Viewing Angle: | 100° |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | Clear |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 55mcd Green, 180mcd Orange |
| Wavelength - Dominant: | 570nm Green, 601nm Orange |
| Detailed Description: | Green, Orange 570nm Green, 601nm Orange LED Indication - Discrete 2.1V Green, 2.1V Orange 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.70mm W |
| Color: | Green, Orange |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 2.00mm x 2.70mm |
| Other Names: | 754-1826-2 APB3227SEKCGKC-ND |
| Wavelength - Peak: | 574nm Green, 610nm Orange |
Introduce
We can supply APB3227SEKCGKC , send us a request quote to request APB3227SEKCGKC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number APB3227SEKCGKC.The price and lead time for APB3227SEKCGKC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part APB3227SEKCGKC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






