Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APB3227SURKZGC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy APB3227SURKZGC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APB3227SURKZGC
| Part No | APB3227SURKZGC |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Description | LED GREEN/RED CLEAR SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 1.10mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA Green, 20mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V Green, 1.95V Red |
| Viewing Angle: | 100° |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | Clear |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 400mcd Green, 80mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | 525nm Green, 630nm Red |
| Detailed Description: | Green, Red 525nm Green, 630nm Red LED Indication - Discrete 3.3V Green, 1.95V Red 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.70mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 2.00mm x 2.70mm |
| Other Names: | 754-1827-2 APB3227SURKZGC-ND |
| Wavelength - Peak: | 515nm Green, 645nm Red |
Introduce
We can supply APB3227SURKZGC , send us a request quote to request APB3227SURKZGC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number APB3227SURKZGC.The price and lead time for APB3227SURKZGC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part APB3227SURKZGC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






