Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TGHPV470RKE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TGHPV470RKE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TGHPV470RKE
| Part No | TGHPV470RKE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | SOT-227 600W 470 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Package / Case: | SOT-227-2 |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470 Ohms ±10% 600W Thick Film Chassis Mount Resistor |
| Lead Style: | M4 Threaded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±250ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.480" (12.20mm) |
| Coating, Housing Type: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.496" L x 0.984" W (38.00mm x 25.00mm) |
| Series: | TGH600 |
| Power (Watts): | 600W |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Features: | Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Thick Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply TGHPV470RKE , send us a request quote to request TGHPV470RKE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TGHPV470RKE.The price and lead time for TGHPV470RKE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TGHPV470RKE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





