Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TGHPV100RKE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TGHPV100RKE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TGHPV100RKE
| Part No | TGHPV100RKE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | SOT-227 600W 100 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Package / Case: | SOT-227-2 |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100 Ohms ±10% 600W Thick Film Chassis Mount Resistor |
| Lead Style: | M4 Threaded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±250ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.480" (12.20mm) |
| Coating, Housing Type: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.496" L x 0.984" W (38.00mm x 25.00mm) |
| Series: | TGH600 |
| Power (Watts): | 600W |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Features: | Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Thick Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply TGHPV100RKE , send us a request quote to request TGHPV100RKE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TGHPV100RKE.The price and lead time for TGHPV100RKE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TGHPV100RKE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





