Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TFM252012ALMA2R2MTAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TFM252012ALMA2R2MTAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TFM252012ALMA2R2MTAA
| Part No | TFM252012ALMA2R2MTAA |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, AU |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 84 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Current Rating: | 2.6A |
| Current - Saturation: | 2.8A |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 2.2µH Shielded Thin Film Inductor 2.6A 84 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | TFM-ALMA |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Thin Film |
| Other Names: | 445-175185-1 |
Introduce
We can supply TFM252012ALMA2R2MTAA , send us a request quote to request TFM252012ALMA2R2MTAA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TFM252012ALMA2R2MTAA.The price and lead time for TFM252012ALMA2R2MTAA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TFM252012ALMA2R2MTAA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






