Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TFM201610ALMA2R2MTAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TFM201610ALMA2R2MTAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TFM201610ALMA2R2MTAA
| Part No | TFM201610ALMA2R2MTAA |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 2.2UH 1.9A 152 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 152 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Current Rating: | 1.9A |
| Current - Saturation: | 2A |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 2.2µH Shielded Thin Film Inductor 1.9A 152 mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | TFM-ALMA |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Thin Film |
| Other Names: | 445-174576-2 |
Introduce
We can supply TFM201610ALMA2R2MTAA , send us a request quote to request TFM201610ALMA2R2MTAA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TFM201610ALMA2R2MTAA.The price and lead time for TFM201610ALMA2R2MTAA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TFM201610ALMA2R2MTAA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






