Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TFM201610GHM-R33MTAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TFM201610GHM-R33MTAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TFM201610GHM-R33MTAA
| Part No | TFM201610GHM-R33MTAA |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 330NH SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 330nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Detailed Description: | 330nH Shielded Thin Film Inductor 0806 (2016 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | TFM-GHM |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Thin Film |
| Other Names: | 445-173099-6 |
Introduce
We can supply TFM201610GHM-R33MTAA , send us a request quote to request TFM201610GHM-R33MTAA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TFM201610GHM-R33MTAA.The price and lead time for TFM201610GHM-R33MTAA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TFM201610GHM-R33MTAA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






