Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TCWM16 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TCWM16 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TCWM16
| Part No | TCWM16 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | HANDI 1-33, A-C, +, -, L1-3 T1-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Legend: | 1-33,A,B,C; +, -, L1,L2,L3,T1,T2,T3 |
|---|---|
| Packaging: | 440 per Book |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker, Book (Perforated) 0.25" W x 1.63" L (6.4mm x 41.3mm) White Vinyl Cloth |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Cable Diameter: | 0.134" ~ 0.295" (3.40mm ~ 7.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | White |
| Series: | Handi-Pak |
| Type: | Wire Marker, Book (Perforated) |
| Other Names: | 598-00275 89306096207 |
| Material: | Vinyl Cloth |
| Size: | 0.25" W x 1.63" L (6.4mm x 41.3mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 120°C |
Introduce
We can supply TCWM16 , send us a request quote to request TCWM16 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TCWM16.The price and lead time for TCWM16 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TCWM16.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






