Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TCWM10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TCWM10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TCWM10
| Part No | TCWM10 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | HANDI-PAK MARKERS NEMA COLORS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Legend: | Blank |
|---|---|
| Packaging: | 450 per Book |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker, Book (Perforated) 0.25" W x 1.63" L (6.4mm x 41.3mm) Multiple NEMA Colors Vinyl Cloth |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Cable Diameter: | 0.134" ~ 0.295" (3.40mm ~ 7.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Multiple NEMA Colors |
| Series: | Handi-Pak |
| Type: | Wire Marker, Book (Perforated) |
| Other Names: | 598-00269 89306096146 |
| Material: | Vinyl Cloth |
| Size: | 0.25" W x 1.63" L (6.4mm x 41.3mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 120°C |
Introduce
We can supply TCWM10 , send us a request quote to request TCWM10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TCWM10.The price and lead time for TCWM10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TCWM10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






