Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SP0544TUTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SP0544TUTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SP0544TUTG
| Part No | SP0544TUTG |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | TVS DIODE 5V 7V 10UDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | HDMI |
|---|---|
| Capacitance @ Frequency: | 0.5pF @ 1MHz |
| Package / Case: | 10-XFDFN |
| Unidirectional Channels: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | 10-µDFN (2.5x1.0) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 7V (Typ) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power Line Protection: | Yes |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V (Max) |
| Series: | SP0544T |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Other Names: | F7416DKR |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2A (8/20µs) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply SP0544TUTG , send us a request quote to request SP0544TUTG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SP0544TUTG.The price and lead time for SP0544TUTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SP0544TUTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










