Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SP0505BAJTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SP0505BAJTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SP0505BAJTG
| Part No | SP0505BAJTG |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | TVS DIODE 5.5V 8.5V SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Unidirectional Channels: | 5 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 8.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power Line Protection: | No |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.5V (Max) |
| Series: | SP05, SPA® |
| Type: | Zener |
| Other Names: | F3160TR SP0505BAJTG-ND |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply SP0505BAJTG , send us a request quote to request SP0505BAJTG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SP0505BAJTG.The price and lead time for SP0505BAJTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SP0505BAJTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










