Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SP0502BAJTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SP0502BAJTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SP0502BAJTG
| Part No | SP0502BAJTG |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | TVS DIODE 5.5V 8.5V SC70-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Unidirectional Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SC-70-3 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 8.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power Line Protection: | No |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.5V (Max) |
| Series: | SP05, SPA® |
| Type: | Zener |
| Other Names: | F3158TR SP0502BAJTG-ND |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply SP0502BAJTG , send us a request quote to request SP0502BAJTG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SP0502BAJTG.The price and lead time for SP0502BAJTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SP0502BAJTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










