Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SP0504BAAT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SP0504BAAT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SP0504BAAT
| Part No | SP0504BAAT |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | TVS DIODE 5.5V 8.5V 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Unidirectional Channels: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 8.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Power Line Protection: | No |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.5V (Max) |
| Series: | SP050xBA |
| Type: | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply SP0504BAAT , send us a request quote to request SP0504BAAT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SP0504BAAT.The price and lead time for SP0504BAAT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SP0504BAAT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









