Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2012T4R7MGF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2012T4R7MGF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRV2012T4R7MGF
| Part No | NRV2012T4R7MGF |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 4.7UH 750MA 390 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
|---|---|
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Hardware Type: | 4.7µH |
| Frequency - Self Resonant: | 390 mOhm Max |
| Frequency - Test: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.1A |
| Usage: | Unshielded |
| Description: | FIXED IND 4.7UH 750MA 390 MOHM |
| Delay Time: | 100kHz |
| Polarization: | Nonstandard |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Current Rating: | 750mA |
| Current - Saturation: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | NRV2012T4R7MGF |
| Ratings: | - |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Series: | NRV |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4705-2 LM NRV2012T 4R7M GF |
| Expanded Description: | 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 390 mOhm Max Nonstandard |
Introduce
We can supply NRV2012T4R7MGF , send us a request quote to request NRV2012T4R7MGF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRV2012T4R7MGF.The price and lead time for NRV2012T4R7MGF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRV2012T4R7MGF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






