Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2012T3R3MGFV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2012T3R3MGFV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRV2012T3R3MGFV
| Part No | NRV2012T3R3MGFV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3UH 900MA 272.4 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 3.3µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 272.4 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 900mA |
| Current - Saturation: | 1.25A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 900mA 272.4 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Series: | NR, V Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4709-2 LM NRV2012T 3R3M GFV |
Introduce
We can supply NRV2012T3R3MGFV , send us a request quote to request NRV2012T3R3MGFV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRV2012T3R3MGFV.The price and lead time for NRV2012T3R3MGFV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRV2012T3R3MGFV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






