Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2010T3R3MGFV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2010T3R3MGFV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRV2010T3R3MGFV
| Part No | NRV2010T3R3MGFV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3UH 1A 250 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 3.3µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 250 mOhm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1A |
| Current - Saturation: | 880mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 1A 250 mOhm Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Series: | NR, V Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4300-1 |
Introduce
We can supply NRV2010T3R3MGFV , send us a request quote to request NRV2010T3R3MGFV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRV2010T3R3MGFV.The price and lead time for NRV2010T3R3MGFV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRV2010T3R3MGFV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






