Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2012T1R5NGFV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRV2012T1R5NGFV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRV2012T1R5NGFV
| Part No | NRV2012T1R5NGFV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 1.5UH 1.4A 120 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±30% |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.5µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 120 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.4A |
| Current - Saturation: | 1.8A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1.5µH Unshielded Wirewound Inductor 1.4A 120 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Series: | NR, V Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4707-2 LM NRV2012T 1R5N GFV |
Introduce
We can supply NRV2012T1R5NGFV , send us a request quote to request NRV2012T1R5NGFV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRV2012T1R5NGFV.The price and lead time for NRV2012T1R5NGFV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRV2012T1R5NGFV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






