Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MKL33Z128VLH4R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MKL33Z128VLH4R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MKL33Z128VLH4R
| Part No | MKL33Z128VLH4R |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | KINETIS L 32-BIT MCU ARM CORTEX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 20x16b, D/A 1x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 54 |
| Speed: | 48MHz |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-M0+ Kinetis KL3 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71 V ~ 3.6 V |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Kinetis KL3 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935325954528 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, I²S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply MKL33Z128VLH4R , send us a request quote to request MKL33Z128VLH4R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MKL33Z128VLH4R.The price and lead time for MKL33Z128VLH4R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MKL33Z128VLH4R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





