Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBRM3100-13-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MBRM3100-13-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBRM3100-13-F
| Part No | MBRM3100-13-F |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE SCHOTTKY 100V 3A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Powermite®3 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | Powermite 3 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 100V 3A Surface Mount Powermite 3 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 760mV @ 3A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100µA @ 100V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 100pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 100V |
| Base Part Number: | MBRM3100 |
| Other Names: | MBRM3100-FDIDKR |
| Current - Average Rectified (Io): | 3A |
Introduce
We can supply MBRM3100-13-F , send us a request quote to request MBRM3100-13-F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBRM3100-13-F.The price and lead time for MBRM3100-13-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MBRM3100-13-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






