Buy MBKK2012T4R7M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBKK2012T4R7M
Part No MBKK2012T4R7M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 4.7UH 600MA 615 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:4.7µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):615 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Current Rating:600mA
Current - Saturation:600mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:4.7µH Shielded Wirewound Inductor 600mA 615 mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Inductance Frequency - Test:1MHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)