Buy MBKK2012T1R5M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBKK2012T1R5M
Part No MBKK2012T1R5M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 1.5UH 1.1A 173 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:1.5µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):173 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Current Rating:1.1A
Current - Saturation:1.2A
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:1.5µH Shielded Wirewound Inductor 1.1A 173 mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Inductance Frequency - Test:1MHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)