Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBKK2012T1R5M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MBKK2012T1R5M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBKK2012T1R5M
| Part No | MBKK2012T1R5M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 1.5UH 1.1A 173 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.5µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 173 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.1A |
| Current - Saturation: | 1.2A |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1.5µH Shielded Wirewound Inductor 1.1A 173 mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | MCOIL™, MB |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4157-2 LQ MBKK2012T1R5M |
Introduce
We can supply MBKK2012T1R5M , send us a request quote to request MBKK2012T1R5M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBKK2012T1R5M.The price and lead time for MBKK2012T1R5M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MBKK2012T1R5M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





