Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ212R82RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ212R82RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ212R82RA
| Part No | LNJ212R82RA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED RED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 0.65mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.92V |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lens Transparency: | - |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 15mcd |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Red LED Indication - Discrete 1.92V 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Color: | Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.10mm x 0.80mm |
| Base Part Number: | LNJ*12 |
| Other Names: | P11475CT |
| Wavelength - Peak: | 645nm |
Introduce
We can supply LNJ212R82RA , send us a request quote to request LNJ212R82RA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ212R82RA.The price and lead time for LNJ212R82RA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ212R82RA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






