Buy LAP02TA1R0K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAP02TA1R0K
Part No LAP02TA1R0K
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 1UH 270MA 800 MOHM TH
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:1µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:150MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):800 mOhm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:270mA
Packaging:Tray
Detailed Description:1µH Unshielded Inductor 270mA 800 mOhm Max Axial
Inductance Frequency - Test:25.2MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
Series:LA, P Type
Q @ Freq:35 @ 25.2MHz