Buy LAP02TA151K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAP02TA151K
Part No LAP02TA151K
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 150UH 39MA 16 OHM TH
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:150µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:6MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):16 Ohm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:39mA
Packaging:Tray
Detailed Description:150µH Unshielded Inductor 39mA 16 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:796kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
Series:LA, P Type
Q @ Freq:40 @ 796kHz