Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDC7328ER681M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IDC7328ER681M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IDC7328ER681M
| Part No | IDC7328ER681M |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 680UH 720MA 1.1 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 680µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.280" (7.11mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.1 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 720mA |
| Current - Saturation: | 1.2A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 680µH Unshielded Wirewound Inductor 720mA 1.1 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm) |
| Series: | IDC-7328 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply IDC7328ER681M , send us a request quote to request IDC7328ER681M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IDC7328ER681M.The price and lead time for IDC7328ER681M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IDC7328ER681M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






