Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDC7328ER102M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IDC7328ER102M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IDC7328ER102M
| Part No | IDC7328ER102M |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 1MH 560MA 1.8 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.280" (7.11mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.8 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 560mA |
| Current - Saturation: | 1A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1mH Unshielded Wirewound Inductor 560mA 1.8 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm) |
| Series: | IDC-7328 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply IDC7328ER102M , send us a request quote to request IDC7328ER102M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IDC7328ER102M.The price and lead time for IDC7328ER102M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IDC7328ER102M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






