Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDC7328ER331M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IDC7328ER331M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IDC7328ER331M
| Part No | IDC7328ER331M |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 330UH 1A 560 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 330µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.280" (7.11mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 560 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1A |
| Current - Saturation: | 1.9A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 330µH Unshielded Wirewound Inductor 1A 560 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm) |
| Series: | IDC-7328 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply IDC7328ER331M , send us a request quote to request IDC7328ER331M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IDC7328ER331M.The price and lead time for IDC7328ER331M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IDC7328ER331M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






