Buy IDC7328ER101M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IDC7328ER101M
Part No IDC7328ER101M
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 100UH 1.8A 190 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:100µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):0.280" (7.11mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):190 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:1.8A
Current - Saturation:3A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:100µH Unshielded Wirewound Inductor 1.8A 190 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)