Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2518T2R2M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2518T2R2M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BRL2518T2R2M
| Part No | BRL2518T2R2M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 2.2UH 850MA 175.5 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1007 (2518 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 175.5 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 850mA |
| Current - Saturation: | 1A |
| Package / Case: | 1007 (2518 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 2.2µH Unshielded Wirewound Inductor 850mA 175.5 mOhm Max 1007 (2518 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm) |
| Series: | BR, L Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-1954-1 |
Introduce
We can supply BRL2518T2R2M , send us a request quote to request BRL2518T2R2M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BRL2518T2R2M.The price and lead time for BRL2518T2R2M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BRL2518T2R2M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





