Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2012T220M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2012T220M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BRL2012T220M
| Part No | BRL2012T220M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 22UH 270MA 1.69 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 22µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.69 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 270mA |
| Current - Saturation: | 190mA |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 270mA 1.69 Ohm Max 0805 (2012 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | BR, L Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-2067-2 BR L2012T220M LQ BR L2012T220M |
Introduce
We can supply BRL2012T220M , send us a request quote to request BRL2012T220M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BRL2012T220M.The price and lead time for BRL2012T220M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BRL2012T220M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





