Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2515T1R5M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2515T1R5M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BRL2515T1R5M
| Part No | BRL2515T1R5M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 1.5UH 1.15A 100 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1006 (2515 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.5µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 130MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 100 mOhm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.15A |
| Current - Saturation: | 1.2A |
| Package / Case: | 1006 (2515 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1.5µH Unshielded Wirewound Inductor 1.15A 100 mOhm 1006 (2515 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm) |
| Series: | BR, L Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-2602-2 LQ BR L2515T1R5M |
Introduce
We can supply BRL2515T1R5M , send us a request quote to request BRL2515T1R5M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BRL2515T1R5M.The price and lead time for BRL2515T1R5M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BRL2515T1R5M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





