Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2515T3R3MD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BRL2515T3R3MD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BRL2515T3R3MD
| Part No | BRL2515T3R3MD |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3UH 750MA 279.5 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
|---|---|
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Breakdown: | 1006 (2515 Metric) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Hardware Type: | 3.3µH |
| Frequency - Self Resonant: | 279.5 mOhm Max |
| Frequency - Test: | 70MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 800mA |
| Usage: | Unshielded |
| Description: | FIXED IND 3.3UH 750MA 279.5 MOHM |
| Delay Time: | 1MHz |
| Polarization: | 1006 (2515 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 750mA |
| Current - Saturation: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | BRL2515T3R3MD |
| Ratings: | - |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.060" W (2.50mm x 1.50mm) |
| Series: | BR |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-2604-2 LQ BR L2515T3R3MD |
| Expanded Description: | 3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 279.5 mOhm Max 1006 (2515 Metric) |
Introduce
We can supply BRL2515T3R3MD , send us a request quote to request BRL2515T3R3MD pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BRL2515T3R3MD.The price and lead time for BRL2515T3R3MD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BRL2515T3R3MD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





