Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AZH2313 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AZH2313 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AZH2313
| Part No | AZH2313 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mechanical Life: | 10,000,000 Cycles |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | On-Mom |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Electrical Life: | 100,000 Cycles |
| Termination Style: | Connector |
| Pretravel: | 0.060" (1.5mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Force: | 1200gf |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 80°C |
| Current Rating: | 100mA (AC/DC) |
| Circuit: | SPDT |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Operating Position: | 1.625" (41.3mm) |
| Actuator Type: | Cross Roller Plunger |
| Overtravel: | 0.118" (3.0mm) |
| Series: | AZH |
| Release Force: | 500gf |
| Voltage Rating - DC: | 30V |
| Differential Travel: | 0.004" (0.1mm) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
Introduce
We can supply AZH2313 , send us a request quote to request AZH2313 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AZH2313.The price and lead time for AZH2313 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AZH2313.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





