Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 226TTA035MSD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 226TTA035MSD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
226TTA035MSD
| Part No | 226TTA035MSD |
|---|---|
| Manufacturer | Illinois Capacitor |
| Description | CAP ALUM 22UF 35V 20% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
|---|---|
| Applications: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Tolerance: | 22µF |
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
| Package / Case: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Ripple Current: | Polar |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10.55 Ohm @ 120Hz |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 226TTA035MSD |
| Height - Seated (Max): | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm) |
| Series: | TTA |
| Pitch - Connector: | 35V |
| Other Names: | 1572-1248-6 |
| Description: | CAP ALUM 22UF 35V 20% AXIAL |
| Number of Capacitors: | 70mA @ 120Hz |
| Polarization: | Axial, Can |
| Impedance: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Expanded Description: | 22µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 10.55 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
Introduce
We can supply 226TTA035MSD , send us a request quote to request 226TTA035MSD pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 226TTA035MSD.The price and lead time for 226TTA035MSD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 226TTA035MSD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






