Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZLLS410TA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZLLS410TA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ZLLS410TA
| Part No | ZLLS410TA |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE SCHOTTKY 10V 570MA SOD323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 10V 570mA (DC) Surface Mount SOD-323 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 380mV @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 6µA @ 10V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | - |
| Capacitance @ Vr, F: | 26pF @ 10V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 10V |
| Base Part Number: | ZLLS410 |
| Other Names: | ZLLS410DKR |
| Current - Average Rectified (Io): | 570mA (DC) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 3ns |
Introduce
We can supply ZLLS410TA , send us a request quote to request ZLLS410TA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZLLS410TA.The price and lead time for ZLLS410TA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ZLLS410TA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





