Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZLLS2000TA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZLLS2000TA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ZLLS2000TA
| Part No | ZLLS2000TA |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE SCHOTTKY 40V 2.2A SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-23-6 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-6 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 40V 2.2A (DC) Surface Mount SOT-23-6 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 540mV @ 2A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 40µA @ 30V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 65pF @ 30V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 40V |
| Base Part Number: | ZLLS2000 |
| Other Names: | UZLLS2000TA ZLLS2000TR |
| Current - Average Rectified (Io): | 2.2A (DC) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 6ns |
Introduce
We can supply ZLLS2000TA , send us a request quote to request ZLLS2000TA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZLLS2000TA.The price and lead time for ZLLS2000TA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ZLLS2000TA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





