Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XSFRS43MBVC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XSFRS43MBVC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XSFRS43MBVC
| Part No | XSFRS43MBVC |
|---|---|
| Manufacturer | SunLED |
| Description | LED PINK DIFFUSED ICE CUBE T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | White |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Supplier Device Package: | ICE CUBE LED |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 89mcd |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Pink LED Indication - Discrete 3.3V Radial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | Pink |
| Series: | Ice Cube |
| Lens Style/Size: | Square with Flat Top, 3.00mm |
| Height (Max): | 4.80mm |
| Wavelength - Peak: | - |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Viewing Angle: | 110° |
Introduce
We can supply XSFRS43MBVC , send us a request quote to request XSFRS43MBVC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XSFRS43MBVC.The price and lead time for XSFRS43MBVC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XSFRS43MBVC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





