Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XSFRS23MBCA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XSFRS23MBCA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XSFRS23MBCA
| Part No | XSFRS23MBCA |
|---|---|
| Manufacturer | SunLED |
| Description | LED CYAN DIFFUSED ICE CUBE T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | White |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Supplier Device Package: | ICE CUBE LED |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 297mcd |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cyan LED Indication - Discrete 3.3V Radial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | Cyan |
| Series: | Ice Cube |
| Lens Style/Size: | Square with Flat Top, 5.00mm |
| Height (Max): | 7.20mm |
| Wavelength - Peak: | - |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Viewing Angle: | 110° |
Introduce
We can supply XSFRS23MBCA , send us a request quote to request XSFRS23MBCA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XSFRS23MBCA.The price and lead time for XSFRS23MBCA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XSFRS23MBCA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





