Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XSFRS23MBBA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XSFRS23MBBA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XSFRS23MBBA
| Part No | XSFRS23MBBA |
|---|---|
| Manufacturer | SunLED |
| Description | LED ICE BLUE DIFF ICE CUBE T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | White |
|---|---|
| Supplier Device Package: | ICE CUBE LED |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 7.20mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Viewing Angle: | 110° |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 258mcd |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Ice Blue LED Indication - Discrete 3.3V Radial |
| Size / Dimension: | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Color: | Ice Blue |
| Series: | Ice Cube |
| Lens Style/Size: | Square with Flat Top, 5.00mm |
| Other Names: | 1497-1044 |
| Wavelength - Peak: | - |
Introduce
We can supply XSFRS23MBBA , send us a request quote to request XSFRS23MBBA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XSFRS23MBBA.The price and lead time for XSFRS23MBBA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XSFRS23MBBA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





