Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WW1JT330R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy WW1JT330R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
WW1JT330R
| Part No | WW1JT330R |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 330 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 330 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | WW |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | WW 1 330 5% R WW13305%R WW13305%R-ND WW1330JR WW1330JR-ND |
| Resistance: | 330 Ohms |
| Features: | Moisture Resistant |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply WW1JT330R , send us a request quote to request WW1JT330R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number WW1JT330R.The price and lead time for WW1JT330R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part WW1JT330R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





