Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WHA25RFE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy WHA25RFE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
WHA25RFE
| Part No | WHA25RFE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 25 OHM 1/2W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 25 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 34 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | WH |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Other Names: | OHWHA25RFE OHWHA25RFE-ND |
| Resistance: | 25 Ohms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply WHA25RFE , send us a request quote to request WHA25RFE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number WHA25RFE.The price and lead time for WHA25RFE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part WHA25RFE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





