Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WB12-L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy WB12-L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
WB12-L
| Part No | WB12-L |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL CLAMP GROUND BRONZE ROD MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.280" (32.51mm) |
|---|---|
| Length: | 0.840" (21.34mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Opening Size: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Material: | Bronze |
| Material Thickness: | - |
| Features: | Direct Burial |
| Mounting Type: | Rod Mount, Fastener |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Cable Clamp, Grounding Bronze Rod Mount, Fastener |
| Adhesive: | - |
| Type Attributes: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Color: | Bronze |
| Series: | StructuredGround™ |
| Width: | 0.880" (22.35mm) |
| Type: | Clamp, Grounding |
| Other Names: | 07498345140 |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply WB12-L , send us a request quote to request WB12-L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number WB12-L.The price and lead time for WB12-L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part WB12-L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






