Buy UP3B-4R7-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UP3B-4R7-R
Part No UP3B-4R7-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FIXED IND 4.7UH 6.5A 11.4 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:4.7µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.268" (6.80mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):11.4 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current Rating:6.5A
Current - Saturation:7.7A
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Detailed Description:4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 6.5A 11.4 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm)