Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UP3B-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UP3B-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UP3B-150
| Part No | UP3B-150 |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | FIXED IND 15UH 3.9A 31.7 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 15µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.268" (6.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 31.7 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 3.9A |
| Current - Saturation: | 4.3A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 15µH Unshielded Wirewound Inductor 3.9A 31.7 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm) |
| Series: | UNI-PAC™ |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 513-1086-1 UP3B150 |
Introduce
We can supply UP3B-150 , send us a request quote to request UP3B-150 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UP3B-150.The price and lead time for UP3B-150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UP3B-150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





